Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dorina Tiko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Dorina Tiko është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Dorina (Nizami) Tiko është një soprano koloraturë, e cila spikat për zërin e veçantë dhe potent. Teksa vazhdonte Liceun Artistik Jordan Misja, Dorina u njoftua për një audicion në një nga studiot muzikore me qëllim formimin e një grupi këngëtaresh vajza. "Spirit Voice" ishin grupi i parë femëror në Shqipëri me një karrierë të shkëlqyer, që i solli publikut plot këngë dhe energji në të gjitha interpretimet e tyre. Dorina ka qenë një nga autoret e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtare e grupit

Spirit Voice

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Julka

Laureta Meci

Valbona Peraj

Drita D'avanzo

Erzana Berisha

Mimoza Gjikola (Mimi)

Valbona Zhuleku

Elinara Shehu

Odeta Dervishi

Greta Berati

Tags: Dorina Tiko, Dorina Nizami, Spirit Voice


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet