TEKSTESHQIP

Double T & Artur
Fol Drejt
Lyrics

Artur
Fol drejt shef shtremt
S’kom rrejt ne asnje keng
Ne asnje gjest e din krejt
Prap se uli kryn edhe nese jom pa lek
Un’ kurr’ nuk kam me kon aty ku jan mbledh krejt
Mkan lodh c’ata sene qe ja kom bo vetes teme
Ca du me percjell o tum dala mrena vene
Nuk ka dashni qe shun zjarrin mbrenda meje
Nje here jom djeg
Kshuqe ma mir gacen leje
Osht e vertet sjena njejt
Une I bej gabimet qe ti I mendove vet
Un pata humb sa shume kohe jetova vet
Pa ma dhon kush doren
Shpirtin rruges tu e tret
Se nuk jetova npralla
Kurr’ nuk pash ondrra
E sa do doja mbrapa me I kthy do gjona
Njerz qe nuk jam to a thu kur bohna
Sikur mshef diten jam dhe kur bjen nata
Ref(x2)
Osht e bukur dhe e di jeta pa problem
Shoki besom qe jan tum ndjek shum sene
Kush ma jep ja jap dhe jeten teme
Secila shkronj osht’ tum dal prej zemre
Double t
Hey loca po po bossa
Po qe fmij nrruge me ondrren e madhe
Hala rruga sna ndryshoka
Veshim dorza dhe shifmi ntjeter ane
Hey Sorry sorry mama
N’jet I du tana
Djalin e ki burr’ kurr’ sikur kta zbohna
Me shokt deri n’dhe si kijamet le tvij vala
Pyte kon tdush per tmirat qe I bona(qe I bona)
Prej 2pac fryhesh bigi
Kush I jep gojes bash si top llastiki
1milion arsye mos me u ul kur vjen rrreziki
Un si du problemet po pa to prej jetes s’iki
Sa fakte kom
Se boj per fam
E bej per ftyre
E ti le nom
A e din ku je
A e di ca them
Qe s’jena t’njejt ca thu se bon
Ref(x2)
Osht e bukur dhe e di jeta pa problem
Shoki besom qe jan tum ndjek shum sene
Kush ma jep ja jap dhe jeten teme
Secila shkronj osht’ tum dal prej zemre

DËRGOI: