TEKSTESHQIP

Doza
Lotët Thaji
Lyrics

2-her
Lotit thaji mos me trishto je engjell
ti je drita ime hap syt dhe me shiko
buzqesh ca sa se nuk te harroj
endrrat do ti mar me vete nga larg do ti dergoj ..

Ti je ylli im udheheqes
qe rrugen me ndricon
ti je engjelli im i vogel qe nga cdo rrezik me mbron
Nese sonte ndihesh vetem
dhe vendi nuk te mban
mbylli syt degjo kte kenge
edhe do te gjendem prane
Ne nje nate me shi do lotet te ti fshi
afer teje emocionohem
perkedhelem si femij
je refreni i jetes time
shperthimi ne melodi
je arsyje qe iki larg dhe qe kthehem perseri

Je gjithcka qe desha (tamam)
si trendafil i sapo lagur nga vesa
si perendim mbi ujra t'qeta
ne qiell te kerkoja
por ne fund ne toke te gjere
ashtu si me muziken dhe me ty kur t'flas
te shoh ne sy
do jem ne krahun tend
kur t'kesh nevoj ti ndjej rrahjet
e zemres sa here qe te perqafoj
je mbreteresha ime do te te dua gjer sa t'vdes
ste takon ty te qash ndaj te lutem buzeqesh..

2-her
Lotit thaji mos me trishto je engjell
ti je drita ime hap syt dhe me shiko
buzqesh ca sa se nuk te harroj
endrrat do ti mar me vete nga larg do ti dergoj ..

Nese sonte sjam aty
dhe malli ste le te flesh kujto momentet tona
qe do ngelen midis nesh
kujto shetitjet tona ku lam gjurmat ne cdo shesh
dore per dore un dhe ti duke kaluar cdo penges
Kujto naten e mir edhe cdo miremengjes jam krenar per ty
krenare prane meje hec
ca do qe te thot bota ti me njeh e di si jam
zemra ime esht e art se brenda saj ty te kam

Mos degjo vargjet e keqia qe shkruaj thjesht per gallat
por duhet t'jem i ashper sa her vjen puna per Rap
jam i bekuar qe m'kupton dhe me mbeshtet
je aty ne rresht te par per mua ne cdo koncert
dua t'udhetoj me ty ne vendet qe ke fixim
ne Paris ta bejm nje sellfije (hashtag) me shpirtin tim
je e vecant do te dua gjer sa t'vdes
ste takon ty te qash ndaj te lutem buzeqesh ..

2-her
Lotit thaji mos me trishto je engjell
ti je drita ime hap syt dhe me shiko
buzqesh ca sa se nuk te harroj
endrrat do ti mar me vete nga larg do ti dergoj ..

DËRGOI: