Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dredha - Njeri Primitiv  (Feat. D.M.K)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"E Dha Vol.1"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

D.M.K.

01/06/2018

2018-06-01T22:58:03+00:00(D.M.k.)
Humba naivitetin vlla
Por naiviteti po me kthente thjesht ne sherbetor
Humba snqeritetin vlla
Por vari k*rin ce do kur je i vetmi qe sje horr


Koka mbrapa bytha para po evolojm drejt majmunit
Kur nk arrijm te dallojm dot artin prej llumit
Kur nk dallojm dot vdekjen prej gjumit
Kur nk dallojm dot qelimin e sulmit
Une jam robot i prishur shkoj pertej ngjyres se qiellit
Por dreqi po mundohet te me bej banor te ferrit
Dhe kjo loje qe quhet jete po ma teston durimin
A do jem vall i forte ta kuptoje qellimin

Une nk jam kafsh laboratori kam qellim ne shpirt
Sjam orendi korridori do te ngjallem prap nje dite
Jam me shume se nje ADN e manipuluar
Nje puntor i perdorur per flori te gerrmuar

Nk e shes veten ky biznes qe me shan
Se nk jam customer pronar eshte djalli ne kete dyqan

Kjo rruge me diamante
Eshte mashtrim masiv
Njeriu gjithmon do shfrytzohet
Se ne tru eshte primitiv


( Dredha ) ( Ref)

Po na ulleheqin plot primitiva
Plot njerez punojn si me bateria
Plot njerz shumica naiva
He ceshtu e ka qeveria
(x2)

( Dredha )
Ferri ferri po ma ben me dore
Pe ni melaqen eshte tu m fol
T korruptum dhe ty t korruptojn
T marrin t cojn n bisht dreqit t largojn

T manipulojn t bojn per veti t cojn pesh
T bojn vezvez t svoglojn t bojn si vez
Kon ke ni ti tu fol per ekzistenc
Majmuni eshte majmun per te nk t vyn shkenc
Edhe dreqi e ka vrejt e asaj sun na prek sna prek se sna ka erdh vakti me vdek

A beson ca beson ti kush po t udhheq
Bota eshte prish e kurkush sun pe nderq
Plumb i nxehet sun heshti sun po pres
Dikush po me pret e dikush po m troket
Jom bo gati se veten se shes per biznes
Se biznesi t len keq


( Ref)
Po na ullheqin plot primitiva
Njerz qe punojn si me bateria
Plot njerz e shumica naiva
Ehh ceshtu e ka qeveria
( x2 )


Ky tekst u dërgua nga Serdi ⌛👑
Më Shumë Këngë Nga Dredha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet