Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dren Abazi
Mosha: 32 Vjeç
Ditëlindja: 13 Shkurt 1985
Shenja e Horoskopit: Ujori

Këndon kryesisht: Jazz E Lehtë

Rryma të tjera: Pop

Dren Abazi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Mjaftoi nje kenge per ta bere Dren Abazin jo vetem te fameshem, por edhe nje seks simbol Shqiptare. 1.92 metrat gjatesi, pamja terheqese, veshja gjithmone me stil, tipi pak indiferent, kaq i duhej per ti bere femrat te apasionoeshin pas tij dhe te ” Shkulnin floket” sa here shfaqej ne ekran.

Interesi i mediave per Drenin ishte i madh dhe thuajse cdo jave ate e shikoje ne kopertinen e ndonje gazete apo reviste. Titujt ishin thuajse te njejte: Dren Abazi mashkulli me seksi”, “Dren Abazi flet per seksin”, Dren Abazi: Nuk jam seksi”.

Nese do benim ndonje sondazh per shpeshtesine e fjales “seksi”, te jeni te bindur qe Dreni do te ishte personi qe do ta fitonte si personi i te cilit i eshte atribuar me shume kjo fjale! Keshtu qe ne nuk kishim si te mos e nxirrnim mashkullin me seksi te 2011 -s!

Ai poashtu eshte paraqitur edhe ne festivale.Ne vitin 2011 ai paraqitet ne festivalin prestigjoz "Top Fest" ne edicionin e 8 te ketij evenimenti sebashku ne nje duet me kengetaren Anjeza Shahini ku konkuruan me kengen "Ti dhe unë" ku arriten deri ne finale madje ata u shperblyen me çmimin "Best Interpret".

Ne Shkurt 2017, Dren Abazi dhe Zig Zag Orchestra kanë publikuar videoklipin e këngës me titull “Kur je me mu”. Vet këngëtari është kujdesur për muzikën dhe e ka shkruar tekstin e kësaj kënge. Samer Agolli është angazhuar si mjeshtër incizimi, ndërsa miksimin e ka bërë Dreni së bashku me Agollin. Incizimi është bërë bë Redroom Records, derisa Pinkmoon është kujdesur për anën vizuale.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.90m
Ngjyra e syve: E kaltërt
Ngjyra e flokëve: Gështenjë
Ushqimi i preferuar: Fast Food
Muzika e preferuar: Rock&Blues
Këngetari i preferuar: Toni Childs
Vendi i preferuar per dalje: Jazz pub
Ngjyra e preferuar: E kaltërta
Sporti i preferuar: Futbolli
Sportisti i preferuar: Roberto Baggio
Stili i veshjes: Sportiv
Kompania inçizuese: "Agolli Production"

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

  • Dren Abazi ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Dren Abazi »
teksteshqip.com © 2007 - 2017