TEKSTESHQIP

Dren Abazi & Zzo
Du
Lyrics

Sa bukur eshte kur ty t'kam afer
E me sheh ne sy,
Me faqe t'kuqe, e humbun fare, o fare
nje zjarr digjet n'ty

Lerme te bi' ne prehnin tand',
ta kendojme bashk kete kange,
E ti them nja dy tre fjale,
Qe kurr ne ajer nuk kane dale,
nuk kane dale...

REF.:
Tash du me pi,
qetesine e thejme ne te dy me dritherime,
Une, s'du t'ia di,
Ne kete nate me ty asgje tjeter s'ka rendesi!
Pse ti hesht, une nuk e di,
Jemi vetem une dhe ti,
Nuk ka kohe per melankoli,
Jemi vetem!
Nuk ka njeri ne kete shtepi

Sa bukur eshte kur ty t'kam afer
E me sheh ne sy,
Me faqe t'kuqe, e humbun fare, o fare
nje zjarr digjet n'ty

Lerme te bi' ne prehnin tand',
ta kendojme bashk kete kange,
E ti them nja dy tre fjale,
Qe kurr ne ajer nuk kane dale,
nuk kane dale...

REF.:
Tash du me pi,
qetesine e thejme ne te dy me dritherime,
Une, s'du t'ia di,
Ne kete nate me ty asgje tjeter s'ka rendesi!
Pse ti hesht, une nuk e di,
Jemi vetem une dhe ti,
Nuk ka kohe per melankoli,
Jemi vetem!
Nuk ka njeri ne kete shtepi...