Më mbaj mend (për 1 muaj)

Drita Musliu & Ismet Bexheti - Dil Moj Cucë Te Dera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Dil moj cuce te dera se ka ardh pranvera
Te ta jap shamin , ne sokak ta murr era

Ku e gjete djalo, more djalo i ri
Si nuk te erdh merzi djal me ma pru ne shpi

E gjeta te dera ne sokak ta murr era
Nuk me erdh merzi moj ta pruna te dera

Po frigohem djalo une me dal ne angli
Se me dikton nana e me mbyll ne shpi

Nuk kam ardh moj vajzo me ta pru shamin
Ma shume erdha vajzo me ta pa hjeshin

Nuk e du shamin djal, du me pa veq ty
Shume ti begenisa ata syte e zi


Ky tekst u dërgua nga Blerta

Drita Musliu & Ismet Bexheti - Dil Moj Cucë Te Dera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dil Moj Cucë Te Dera".
3. Video është e këngës "Dil Moj Cucë Te Dera", por nuk këndohet nga Drita Musliu & Ismet Bexheti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Drita Musliu:


Komente 0