TEKSTESHQIP

Driton Ibriqi
Dy Dasma
Lyrics

Ne nje kulle t'Kosoves
Tymonte oxhaku
Me nje nuse t're
Po gzohej konaku

Po behej at nat
Dasem pa daulle
Kur trokiten plumbat
N'der te asaj kulle

Dhandrri ne at nat
S'e perqafoj nusen
Se zemra i thoshte
Qe ta merrte pushken

Pershendeti nusen
Neper at errsin
N'ven te mirseardhjes
Na i tha Lamtumir

Ref...
Per nje nat u ba
Dhanderr dhe ushtar
E kish thirr Kosova
Ne dasmen e saj

Dy dasama i bani
At nat kulla e tij
Njonen per dy zemra
E tjetren per liri

La nusen e re
Ne at kull te gurit
Se e therriste shqipja
Ne mes te flamurit

Per nje nat u ba
Dhanderr edhe krushk
E bashkoi zemren
Trimi veç me Pushk

Ref...
Per nje nat u ba
Dhenderr dhe ushtar
E kish thirr Kosova
Ne dasmen e saj

Dy dasama i bani
At nat kulla e tij
Njonen per dy zemra
E tjetren per liri

E tjetren per liri x4
INFO
Pasi u përzgjodhën bashkëpuntorët dhe u kurua çdo aspekt, ky produkt muzikor erdhi para publikut i punuar mjaft mirë me anë të një videoklipi, i cili u përgatit nga Domi Production. Ky videoklip u publikua me datë 28 Janar 2024. Për këngën ka punuar kompozitori Mahmut Ferati, autor i tekstit është Fatmir Muja, ndërsa për arranzhimin u përkujdes Bahtjar Bytyçi.