TEKSTESHQIP

Dule Malindi
Dashuri Moj Hallemadhe
Lyrics
(Feat. Paro Ziflaj)

Larg nga mali seç degjohet
Nje ze nje fllad i lehte
Embel vjen dhe me afrohet
Embel bute qete qete x2

Per ty djalo po kendoj
Embel lehte lehte
Kete kenge ta kushtoj
O trendafili me flete x2

Ref...x2
Dashuri moj hallemadhe
Mendjet na i turbullon
Djem e vajza fut ne valle
Zemra flak seç u leshon

Dridhe kengen o moj dridhe
Thellenze me vese
Si s't'u lodh kjo gryke
Qe del çdo mengjes e

Dridhe zerin o moj dridhe
Manushaqe prilli
C'e bashkove kengen
Me zene e bilbilit

Djalo kenga nuk shteron
Se ka nje burim
Zemra per ty me kendon
Se je yll ne shpirtin tim x2

Ref...x2
Dashuri moj hallemadhe
Mendjet na i turbullon
Djem e vajza fut ne valle
Zemra flak seç u leshon

...

Ref...x2
Dashuri moj hallemadhe
Mendjet na i turbullon
Djem e vajza fut ne valle
Zemra flak seç u leshon

INFO
Projekti ka ardhur para një audience më të gjerë i plotësuar në prizmin vizual edhe me videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 3 Shkurt 2015.