Paro
Paro

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Përparime Ziflaj
  • Vendlindja:
  • Lekdush
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Shkurt 1950
  • Horoskopi:
  • ♒ UjoriBiografia

BIOGRAFIA: Paro është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Zëri i saj është i magjishëm. Shumë emërtime i kanë vënë emrit të saj, por unë do të thosha që emri më i bukur është ai që i kanë vënë në vendlindje “Kapedania e polifonisë labe”. Gjithmonë e qeshur dhe e sinqertë, gjithmonë mes miqsh dhe njerëzve, por kur del nis skenë ajo s’të fal. Aty nuk bën kompromis me asgjë, me asnjë. Zëri i saj duket si gurgullima e burimeve të Kurveleshit, një gurgullimë që të magjeps dhe të detyron të lësh çdo punë. Spe...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 2