Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duli - Kush Ështe Në Kurbet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Trimat E Lirisë"

Këngë e albumit:

"Luj Sa Je Beqare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00(Strofa 1)
Sa here kam ni fjale edhe muhabet
se guri i ran peshon ne ven t'vet
thojsha lumi ai qe asht ne mergim
kurre se m'ka shku mendja se jam kam gabim

(Refreni)
Kush asht ne gyrbet
at uje kush e pine
kishe t'baj pak pare
zor meu kthye n'shpi

Mundin dhe takatin(fuqin)
i kam lan n'ven t'huj
tash jam kthy te shpija
po s'pi vyj kerkuj

(Strofa 2)
Ni muje ne vendlindje
vec sa ni sahat
koka shkru mu knaq
mos mu ba rahat

Gyrbeti ish kan
per me banun seri
me ti prishun nervat
e met ba gjysem njeri

(Refreni)(2)


Më Shumë Këngë Nga Duli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet