Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dulla - Fakte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Shok shok ki kujdes ca po fol se po ngel në stol
Nuk o futboll kjo loj o me fakte,
Po po po jan fakte
97 ke lexu kët dat' ke qen' në bark o plak
Duke prit për me dal kto jan fakte
Fakte…
Si baruti djeg kur futem n'flow
Rrevole kauboj kush po don show
Ej Dulla Dulla hyni n'loj,
Sille kë tdush ta eliminoj,
T'eger e kom tipin si tigrin
Beatin e caj beatin boj hitin
Kta e ndjejn rrezikin vec ikin,
Cunat t'fikin si splifin,
Cpate? Ti fol jerm n'kok tate
Armata e madhe hyn n'valle
OTR s'bojm hajgare
-ca po thu palle kadale
Hajd hajd se kur vini n tiron
Mos thoni ca ju bom,
Ju e dini c'keni thon ju e dini si e lam,
Un' e kam 1 skorpion për ju të ton
Un' e kam 1 skorpion
Fakte…
Skeni fakte…
Po po jan'fakte,
Kto që flas jan' fakte.
Fakte…
Skeni fakte…
Po po jan'fakte,
Kto që flas jan' fakte.
Shok shok ki kujdes ca po fol se po ngel në stol
Nuk o futboll kjo loj o me fakte,
Po po po jan fakte
97 ke lexu kët dat' ke qen' në bark o plak
Duke prit për me dal kto jan fakte
Fakte…
Asnjoni prej jush nuk vleni,
Shoki juve ju iku treni,
Dhe historit' që tregoni ju,
As fmit nuk mund ti rreni
Zin tereza plot shpresa,
Mundsit jua dha me thesa,
Mosmirnjohja juj?
U largut ju ra debulesa,
Ju jeni kurva pa besa,
Ju hapem syt' dhe ju mushëm xhepat,
Dhe nuk jeni ju për vëmëndje
Ju meritoni vec cepat,
Ju na vini rreth e rreth grupit,
Si striptistja rreth e rreth tubit,
Ne të presim jashta te klubi,
Hekrin ngoj - ej ca po thu ti,
Fakte…
Skeni fakte…
Po po jan'fakte,
Kto që flas jan' fakte.
Fakte…
Skeni fakte…
Po po jan'fakte,
Kto që flas jan' fakte.
Shok shok ki kujdes ca po fol se po ngel në stol
Nuk o futboll kjo loj o me fakte,
Po po po jan fakte
97 ke lexu kët dat' ke qen' në bark o plak
Duke prit për me dal kto jan fakte
Fakte…
Shok shok ki kujdes ca po fol se po ngel në stol
Nuk o futboll kjo loj o me fakte,
Po po po jan fakte
97 ke lexu kët dat' ke qen' në bark o plak
Duke prit për me dal kto jan fakte
Fakte…
Ju mora mar me i beat isha debit
Me ja u kthy nket dit pa e prit
Po ju pres për vizit n'ket rrug tu vozit
Ti ske qen lazarat hej papi ti je shit
Ej papi a je burr ça po bon tu u mburr
Barin qe po pin ti dikush siper e ka pshurr
Ta kam dhon dhe i like medemek je duk cool
Por tani meriton kët shpull
Notën dhe diten po ecni me frik
Majtas e djathtas rruga panik
Thirrem ti xhaxhi ose fmij i lig
E baba që ke në shpi po t'duket armik
Bukur po dukesh si kurv ti o buce
Atletet ti dham tani shki vish papucet
E leni ti pucet mas shpine po futesh
Tirona e modhe po ti ku u zhduke


Ky tekst u dërgua nga EljonhoxhaDulla OTR
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/05/2021
Teksti: Dulla OTR
Video Produksioni: MAX Production
Produksioni: EngliVersal
Mix & Master: Westpoint/Rvchet


Dulla - Fakte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fakte".
3. Video është e këngës "Fakte", por nuk këndohet nga Dulla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dulla OTR:


Komente 0