DurimKid
DurimKid

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Durim Haxholli:
  • Vendlindja:
  • Malmö Suedi
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Mars 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit

Biografia

BIOGRAFIA: DurimKid është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Durim Haxholli i njohur si DurimKid. Durimkid është nje i ri nga Suedia, me një karrierë ndërkombëtare. Me një zë të mahnitshme dhe talent muzikor të jashtzakonshëm është një kompozitor dhe artist i cili e shpenzon pasionin e tij në studio dhe në rrugën e tij për albumin e tij të parë solo. Ai filloi dhjetë vjet më parë kur ai ishte vetëm 9 vjeç nga një projekt suedez muzikë që të përfitojnë nga të rinjtë e qytetit dhe të angazhohen ata në mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1