Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duza - Syt Me Lotë (Dedikuar) (Feat. Big Wolf)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

me mungon BABA
por ja qe e di
mungesen tande
dhe sa do pak
po qetsohem duke te shkru
te dua BABA
te duaa me zemer
fort je duke me munguar

.. o baba jeem
i bona do vjet jom rrit
ti hala n`zemren tem
po m`kujtohesh qdo dit
pom kujtohet ftyra jote
ngrohtsin qe ma ke dhon
me ty Familja kem komplet
beso shum po na Mungon
fshtir ``.. pa ty mu rrit
pom shoqnon merzia
m`llefin ma hek vllaznija
po qe kom kujtime t`kqija
se fatit nuk pi dihet
ti merr ata qe i don shum
1 cop leter e ke lon
me thon qe shkova un
u kon e shkrune pi zotit
e pranoj fatin e jetes
ja di vleren shum Familjes
edhe i mar afer vetes
edhe pse ti mos s`je
n`boten tjeter ka me t`pa
na prap kem mu taku
edhe mo skena mu nda
per ty du me ndryshu
mu krenu ti me muu
sa dhimbje perjetooj
ka durim edhe per mu
se dit jon ka hecin
nona m`thot jeto o bir
merzin e maj mrena vetes
me 1 shpres qe bohet mir

veq 1 dit soot mu kon me mu
... sa shum un isha Gzuuu
.. kjo jet ma kalli zemren
Baab `` shuum je tum munguu
... sot i kom shkru fjaalt
se di a muunesh mi nguu
.. t`kisha perqaf shuuumm
edhe ti me pa sa T`duuu

........ poom merr malli
met pa me fol me ty
... mem pa ti qe jom rrit
Lot mos mem pa n`sy
........ kesh shum i ri
s`dijta qysh me hek merzi
... me mujt isha largu
veq me ardh te ti

du me shpreh mllefin n`flet
se kurgjo so si dje
dikur jom kon me BABË
e sot kallxom ku je
e pse mushen syt me lot
nuk e kom dashnin tone
po m`rritin mu vllaznit
e ngrohtsia e 1 NANE
nuk o kan leht besom
se nuk kisha kujt mi besu
kesh fmi shum i ri
jeten problem me vazhdu
kush mem thon bohet mir
kush mem fol mu per jet
najher shum telashe
e mu doke jetoj vet
po prap i fort s`dorzona
krenona qeky qe joom
thom ` Elhamdulilah
1 dit bohet mir besom
zemra mir gjithmon vun
qato dikur shperblehet
shpirti paster ik n`qieell
e n`tok mo nuk kthehet
pres me t`pa n`boten tjeter
du mu bo njeri mir
loti mushet n`qet leter
se pa ty e kom f`shtir
BABË , un tash po rritna
boten e shoh me sy tjeter
pe shoh sum vyn pasunia
pos dashnis qe mungon teper

veq 1 dit soot mu kon me mu
... sa shum un isha Gzuuu
.. kjo jet ma kalli zemren
Baab `` shuum je tum munguu
... sot i kom shkru fjaalt
se di a muunesh mi nguu
.. t`kisha perqaf shuuumm
edhe ti me pa sa T`duuu

........ poom merr malli
met pa me fol me ty
... mem pa ti qe jom rrit
Lot mos mem pa n`sy
........ kesh shum i ri
s`dijta qysh me hek merzi
... me mujt isha largu
veq me ardh te ti

jam djali yt
aj femiju i vogel
qe dikur me lee

e di qe nuk kthehet
koha e kaluar
por as nuk harrohet
e aq me pak
nuk harrohesh ti o BABA

qe lutem te takoj
ne XHENNET !


Ky tekst u dërgua nga MendimDuza
Featuring: Big Wolf
Publikimi: 22/03/2015


Duza - Syt Me Lotë (Dedikuar)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syt Me Lotë (Dedikuar)".
3. Video është e këngës "Syt Me Lotë (Dedikuar)", por nuk këndohet nga Duza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Duza:


Komente 0