Edita Sopjani
Edita Sopjani
Edita Sopjani
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Nentor 1989
  • Horoskopi:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Edita Sopjani është këngëtare e njohur. Këngën e muzikën e ka trashëgimi nga babai, Valdet Sopjani, këngëtar e organizator i festivalit muzikor "Kosova fest". Edita për vite me radhë eci suksesshëm në botën e muzikës. Këngë të shumta e hite, realizim të video klipeve, bashkëpunime e pjesëmarrje në aktivitete të ndryshme muzikore, mbi të gjitha grumbullim i shumë fansave afër vetes, janë disa nga favoret të cilat e karakterizojn karrierën e Editës. Përkrah muzikës, ajo është mjaft e përkushtuar edhe në studime, tek të cilat poashtu ka treguar suksese. Këngëtarja, po e dëshmon që është për moderatore dhe po ia del suksesshëm ta prezantoj programin ku është e angazhuar. Ajo, gjithashtu po duket shumë bukur dhe mjaftë televizive. Në "RTK", po, por muzikën e la shumë keq. E presim me një këngë të re.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.66
Pesha: 53 kg
Ngjyra e syve: Gjelbërt
Ngjyra e flokeve: Bjonde
Ushqimi i preferuar: Peshku & Pizza
Pija e preferuar: Ice Tea & Tonic
Muzika e preferuar: Pop, Dance, House etj.
Këngëtari/ja i/e preferuar: Rihanna, Lady Gaga, Usher & T.I
Ngjyra e preferuar: E zezë dhe Roze
Sporti i preferuar: Noti
Sportisti/ja i/e preferuar: David Beckham
Hobi: Gazetaria
Stili i veshjes: Elegante

Në Qershor 2002, Edita Sopjani merr pjesë në PoliFest Kids 2002 me këngën "Lodrat".

Më datë 18 Shkurt 2004, Edita Sopjani publikon videoklipin "E Embel Rinia".

Në Nëntor 2005, Edita Sopjani merr pjesë në Nota Fest 2005 me këngën "Më Thuaj Drejt Në Sy".

Në Maj 2007, Edita Sopjani merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Dashuri Verore".

Më datë 28 Korrik 2007, Edita Sopjani publikon videoklipin "Qapkëni".

Në Nëntor 2007, Edita Sopjani merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Mua Nuk Ma Nin".

Në vitin 2007, Edita Sopjani publikon albumin "Dashuri Verore".

Në Dhjetor 2009, Edita Sopjani merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Tjeter Kush".

Në Gusht 2014, Edita Sopjani merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Tjeter Kush".

Në vitin 2011, Edita Sopjani publikon albumin "Reagon".

Më datë 27 Shkurt 2013, Aga Sound publikon videoklipin "Stilin", në bashkëpunim me Edita Sopjani.

Më datë 18 Gusht 2013, Edita Sopjani publikon videoklipin "Ora E Ndarjes". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Big Basta. Videoklipi u prodhua nga Frames. Me këtë këngë, Edita Sopjani merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 në vitin 2014.

Në Korrik 2014, Edita Sopjani merr pjesë në Kosova Fest 2014 me këngën "I'm Better".

Në Korrik 2015, Edita Sopjani merr pjesë në Kosova Fest 2015 me këngën "Ti Po Don".

Më datë 11 Korrik 2016, Edita Sopjani publikon videoklipin "Ama".

Më datë 21 Janar 2017, Edita Sopjani publikon videoklipin "Ike Ti".

Më datë 30 Shtator 2017, Edita Sopjani publikon videoklipin "Nuk I Harrova". Me këtë këngë, Edita Sopjani merr pjesë në Kosova Fest 2017 në vitin 2017.

Më datë 6 Gusht 2018, Edita Sopjani publikon videoklipin "Dashni E Vjeter". Muzika e këngës u punua nga Qendrim Krasniqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Frames.

Më datë 6 Gusht 2018, Valdo publikon videoklipin "Lakmitar", në bashkëpunim me Edita Sopjani. Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Frames.

Në Korrik 2018, Edita Sopjani merr pjesë në Kosova Fest 2018 me këngën "Pa Mu".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: saramk saramk  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Edita Sopjani »

Komente 17