Live Video

Edona Llalloshi - Humbi Dashuria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/08/2012

2012-08-21T14:09:43

Këngë e albumit:

"Live"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Humbi Dashuria" kënduar nga Edona Llalloshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Edona Llalloshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nexhat Osmani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur të pash ty njoha bukurinë
Kur ti putha buzët ndjeva ëmbëlsin
Flokun kur ta preka njoha butësin
Kur ta preka trupin ndjeva kënaqësi
U zhyta thellë sa keq u mashtrova
Se vashë te ti ëmbëlsi shijova
Ku mbeti bukuria,humbi dashuria
Ku u tret butsia,do t`më djeg vetmia
Rastësisht të pash te rrugic e vjetër
Ecje përqafuar me dikë tjetër
Fryma seç mu ndal trupi mu ftoh
Më etur për ty si s`të paskam njoft
Me të mallkue zemra nuk më thot
Po të dënoft aj i madhi Zot.

REF.:
Ku mbeti bukuria,humbi dashuria
Ku u tret butsia,do t`më djeg vetmia.

kur te pash ty njoha bukurin
kur ti putha buzet ndjeva embelsin
flokun kur ta preka njoha butsin
kur te prreka trupin ndjeva knaqesin
u zhyta thell sa keq u mashtrova
se bash te ti embelsi shijova aaaaaa

REF.:
ku mbeti bukuria aaaa,
humbi dashuria aaaa,
ku u tret butsia aaaa,
do t'me djeg vetmiaaa

rastesisht te pash te rrugic e vjeter
ecje perqafuar me dike tjeter
fryma seq mu ndal trupi mu ftoh
me etur per ty si ste paskam njoft
Me te mellkue zemra nuk me thot
po te denoft oo i madhi zot aaa

REF.:
ku mbeti bukuria aaaa,
humbi dashuria aaaa,
ku u tret butsia aaaa,
do t'me djeg vetmiaaaMë Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:

Më Shumë...