TEKSTESHQIP

Edona Llalloshi
Pse Nuk Ma Thua
Lyrics

buzet e tua me shfaqen qdo nate,
por ti shijoj ende nuk pata fat,
po shkoj ne vendet ku ti rrin me shum,
me shpres se ti do ti kthesh syt nga une,
nuk jam e vetmja qe n'zemr te kam,
dhe shum te tjera qe rahat nuk te lan,
se di as vet pse aq shum m'bjen ne sy,
te gjitha vuajtë flasin me ty.

kurr nuk ma thua pse s'flet me mua
qfare paskam bere qe ma ke inat,
kurr nuk ma thua a me don mua vetem dy fjal i prita shum gjate

e kam veshtir qe e para ta them
sa fort te ndjej dhe sa shum me pelqen,
nuk kam besuar dhe kurr se kam prit
qe ti me mua mendjen ke me rrit.

kurr nuk ma thua pse s'flet me mua
qfare paskam bere qe ma ke inat,
kurr nuk ma thua a me don mua vetem dy fjal i prita shum gjate

eshte e vertet se kam deshir
qe te jesh pak me i lir
e te gjesh pak kohe per muuuu
eshte e vertet se shum jam thy
per ne nejt nihere me ty
per mi pa dy syt e tuuu

kurr nuk ma thua pse s'flet me mua
qfare paskam bere qe ma ke inat,
kurr nuk ma thua a me don mua vetem dy fjal i prita shum gjate

DËRGOI: