TEKSTESHQIP

Edona Llalloshi
Ëndërra E Vashës T'fjetur
Lyrics

Veq nje nat, nje nat me shfaqet thash se me pa Zoti , at nat dhe sot ne mua sikur u tret moti
Paske dal nga perralla sikurr djal si burrr
po pelcas nga epshje mallii nuk te pash me kurr

Veq nje nat, nje nat me shfaqet thash se me pa Zoti , at nat dhe sot ne mua sikur u tret moti
Paske dal nga perralla sikurr djal si burrr
po pelcas nga epshje mallii nuk te pash me kurr

ref.
Te kerkojj stuhi e vjedhurr ne lugina qytete me mbreter , te kendoj me ze me vaje po ste gjeta nuk dua tjeter

Te kerkojj stuhi e vjedhurr ne lugina qytete me mbreter , te kendoj me ze me vaje po ste gjeta nuk dua tjeter

Ne kasap e ne mehane arome vere e tym duhani
ulen preher ndonje sorkadhe
seq me plasi xhani.

Bredhacak me shpate ne dore
luftetare nder mote
kengetar e shpirti etur
endrra e vashes fjetur.....

DËRGOI: