Official Video

Eduart Dëma - Sofra E Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/04/2010

2010-04-05T11:51:19

Këngë e albumit:

"Lum Ai Qe S’prishi Fjale"
Cme ka marre malli per sofren e vjeter ne sheshin tek rrapi kembekryq me leber (2x)

Refreni: me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)

Kur tu marri etja , etja nga dollia pini uje bore tu shuhet rakia (2x)

Refreni: : me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)

Mbi supet e shkembit vallen labe zini me majen e dhembit iso fershellini (2x)

Refreni: me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)

Pini shoke pini se jeni te etur dhe shtruar e lini prape per brezin tjeter (2x)

Refreni : me ty shuaj mallin (ajde) o moj sofre e lashte (ajde) si nena me djalin (aman) kur e pret nga large(ajde) .(2x)


Ky tekst u dërgua nga  stiviilias
Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:

Më Shumë...