Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dëma - Zemren Do Ta Vjedh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Që kur bota është dukur
Si ty tjetër s'ka
Me ty zoti moj e bukur
Ra vet në sevda

Ref.
O lezeti mbi lezete
Vetëm ty të dua
Zoti s'te beri për vete
Të beri për mua

Ëmbëlsinë ai ta shtoi
Si një verë e vjetër
Bëri ty dhe kur mbaroi
Si ty s'beri tjetër

Ref.
O lezeti mbi lezete
Vetëm ty të dua
Zoti s'te beri për vete
Të beri për mua

Zjarr i madh i dashurisë
Në qiell me hedh
Dhe magjinë e bukurisë
Zotit do tja vjedh

Ref.
O lezeti mbi lezete
Vetëm ty të dua
Zoti s'te beri për vete
Të beri për mua
Eduart Dëma
Publikimi: 15/02/2018
Muzika: Genci Malaj
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Genci Malaj
Video Produksioni: Pro Video
Klarinet - Shaban Çela


Eduart Dëma - Zemren Do Ta Vjedh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemren Do Ta Vjedh".
3. Video është e këngës "Zemren Do Ta Vjedh", por nuk këndohet nga Eduart Dëma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0