TEKSTESHQIP

Eduart Dëma
Miresevjen Ne Jeten Time
Lyrics

Cdo mengjes endren ma zgjon
Mike o moj mikja ime
Mirsevjen moj lule bore
Mirsevjen ne jeten time

Te kam ty diellin e jetes
Te dua moj si i marre
Te kam si mjaltin e bletes
Ti ma ben jeten behar

Me trokiti fati mua
Ashtu si e doja vete
Per mbi dhe vec ty te dua
Mike nuk te le perjete ref

Me thesare ste nderroj
Mike o moj mikja ime
Ti me dhe krah te fluturoj
Mirsevjen ne jeten time

DËRGOI:
INFO
Autor i melodisë dhe orkestrues i këngës rezulton të jetë Adrian Hila, teksa kënga vjen me tekst të shkruar nga Vladimir Shurdhaj.