TEKSTESHQIP

Eduart Dëma
Vellezerit
Lyrics
(Feat. Gezim Kaso)

Ikem neper bote
Si zogu pa krahe
Ti neper Evrope
Une ne Kanada x2

Sa here Zot o Zot
Goja tha vella
Ka nxjerre syri lote (more)
Pikoi e s'u tha x2

Ref...
Sa here ta degjuam
Ta degjuam zene
Boten e harruam
Per ty o moj nene

Erdhem ne dhe hodhem
Prape vallen e rende
Dhe kengen filluam
Ku e kishim lene

Pragu kur na foli
Malli na kish marre
Si nena na mblodhi
Na puthi ne balle x2

Hallall na tha nena
Gjirin qe ju dhashe
Sa shume ju kam pritur
T'ju shikoja bashke x2

Ref...
Sa here ta degjuam
Ta degjuam zene
Boten e harruam
Per ty o moj nene

Erdhem ne dhe hodhem
Prape vallen e rende
Dhe kengen filluam
Ku e kishim lene

...

Ref...x2
Sa here ta degjuam
Ta degjuam zene
Boten e harruam
Per ty o moj nene

Erdhem ne dhe hodhem
Prape vallen e rende
Dhe kengen filluam
Ku e kishim lene

INFO
Projekti muzikor është prezantuar para publikut i plotësuar në sferën vizuale me anë të një videoklipi muzikor, i cili u publikua më 1 Dhjetor 2014.