Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egli - Pate (Feat. Olsi Bylyku)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


EGLI & OLSI

Dashni pse ndertum veç inate
Tani pse po lyp me pas fakte
Se Ti m'pate m'pate m'pate (Aaaa)
Se ti m'pate m'pate m'pate (Aaaa)
E jo s'me majte majte majte (Aaaa)
E jo s'me majte majte majte (Aaaa)
Te ndar na gjeti vera
njesoj si dy vite tjera
Ah ta dish sa m'mungon era
Sot prap njesoj dhe mungesa
A ke,a ke ftyr per me m'pa ti
A ke,a ke zemer per me m'pa ti
Se un e di qe nuk t'len inati
Me tjeter me m'pa,me m'vra ti
E kur t'vi kisha dash me ti dhon
Krejt ndjenjat qe i kom
Nuk e di edhe ty a t'mumgon
E nga shpirti du me ta thon
Dashni pse ndertum veç inate
E tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m'pate m'pate m'pate (Aaaa)
Se ti m'pate m'pate m'pate (Aaaa)
E jo s'me majte majte majte (Aaaa)
E jo s'me majte majte majte (Aaaa)

OLSI

Ej ej e di ça humba e nuk du me ngju asnjonin
e vuj mesanaten kur dhimbja kap kraharorin
jeta orkester e ti ma plocon mu korin
oh sa veshtir me t'a ngju zonin
beb u bon dy vjet pa nejt
U bo dy vjet pa flejt
E deshtum o'çdo date po t'rrefej drejt
Edhe shokt e mi i kom rrejt
i kom thon qe jom ma qet
Pa ty po pa ty jam tret

OLSI & EGLI

edhe shpia jon u mbyt t'u pyt
dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t'pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit,per hir t'diteve qe jom mbyt
Mos m'le pa drit
Dashni pse ndertum veç inate
Tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m'mpate m'pate m'pate (Aaaa)
Se ti m'mpate m'mpate m'pate (Aaaa)
E jo s'me majte majte majte (Aaaa)
E jo s'me majte majte majte (Aaaa)

2X
edhe shpia jon u mbyt t'u pyt
dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t'pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit,per hir t'diteve qe jom mbyt
Mos m'le pa drit.


Ky tekst u dërgua nga HlaoA29vZW4Egli Tako
Featuring: Olsi Bylyku
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/11/2022
Muzika: Elgit Doda & Olsi Bylyku
Teksti: Olsi Bylyku, Egli Tako & Egli Tako
Video Produksioni: Fullmoon Production
Prod: Gent Music
Orkestrimi: Gent Music & Klevisonthis
Mix / Master: Mareglen Boja
Director: The ClaudiaEgli - Pate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pate".
3. Video është e këngës "Pate", por nuk këndohet nga Egli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egli Tako:


Komente 0