TEKSTESHQIP

Egli
Pate
Lyrics
(Feat. Olsi Bylyku)

Dashni pse ndertum veç inate?
Tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m'pate, m'pate, m'pate, ah
Se ti m'pate, m'pate, m'pate, ah
E jo s'me majte, majte, majte, ah
E jo s'me majte, majte, majte, ah

Te ndar na gjeti vera
Njesoj si dy vite tjera
Ah ta dish sa m'mungon era
Sot prap njesoj dhe mungesa
A ke, a ke ftyr per me m'pa ti
A ke, a ke zemer per me m'pa ti
Se un e di qe nuk t'len inati
Me tjeter me m'pa,me m'vra ti
E kur t'vi kisha dash me ti dhon
Krejt ndjenjat qe i kom
Nuk e di edhe ty a t'mumgon
E nga shpirti du me ta thon

Dashni pse ndertum veç inate?
Tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m'pate, m'pate, m'pate, ah
Se ti m'pate, m'pate, m'pate, ah
E jo s'me majte, majte, majte, ah
E jo s'me majte, majte, majte, ah

Ej ej e di ça humba e nuk du me ngju asnjonin
E vuj mesanaten kur dhimbja kap kraharorin
Jeta orkester e ti ma plocon mu korin
Oh sa veshtir me t'a ngju zonin
Beb u bon dy vjet pa nejt
U bo dy vjet pa flejt
E deshtum o'çdo date po t'rrefej drejt
Edhe shokt e mi i kom rrejt
I kom thon qe jom ma qet
Pa ty po pa ty jam tret

Edhe shpia jon u mbyt t'u pyt
Dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t'pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit, per hir t'diteve qe jom mbyt
Mos m'le pa drit

Dashni pse ndertum veç inate?
Tani pse po lyp me pas fakte
Se ti m'pate, m'pate, m'pate, ah
Se ti m'pate, m'pate, m'pate, ah
E jo s'me majte, majte, majte, ah
E jo s'me majte, majte, majte, ah

Edhe shpia jon u mbyt t'u pyt
Dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t'pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit, per hir t'diteve qe jom mbyt
Mos m'le pa drit

Edhe shpia jon u mbyt t'u pyt
Dehun perdit a e di se sa luten syt
Me t'pa ndrit a e di se sa u lodhen kryt
Ondrra tu prit, per hir t'diteve qe jom mbyt
Mos m'le pa drit

DËRGOI: