Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Ibrahimi - U Zgjova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U zgjova sot prap u zgjova
me emrin Tënd ditën fillova
o Zot i tokës dhe i qiellit
me zemër t´thash faleminderit
o Zot i tokës dhe i qiellit
me zemër t´thash faleminderit

U nisa në rrugët e jetës
u nda genjeshtra prej t`vërtetës
u luta për paqe në botë
buza mqeshi syri mpikoj lot
u luta për paqe në botë
buza mqeshi syri mpikoj lot

Kush e harroj syrin
e harroj dhe lotin
kush se njohu veten
se njohu as Zotin
kush atij i lutet
ja fal çdo gjynah
thuj njëher me zemër
la ilahe ilallah
la ilahe ilallah

U nisa në rrugët e jetës
u nda genjeshtra prej t`vërtetës
u luta për paqe në botë
buza mqeshi syri mpikoj lot
u luta për paqe në botë
buza mqeshi syri mpikoj lot

Kush e harroj syrin
e harroj dhe lotin
kush se njohu veten
se njohu as zotin
kush atij i lutet
ja fal çdo gjynah
thuj njëher me zemër
la ilahe ilallah
la ilahe ilallah


Ky tekst u dërgua nga DashkaEgzon Ibrahimi
Publikimi: 27/04/2022
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri
Videorealizimi: Arsim Fazlia
Koordinatore: Halil Halili & Nehas MustafiEgzon Ibrahimi - U Zgjova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Zgjova".
3. Video është e këngës "U Zgjova", por nuk këndohet nga Egzon Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Ibrahimi:


Komente 0