TEKSTESHQIP

Eldis Arrnjeti
Kthehu
Lyrics

Kthehu
Koha jo nuk te sheron
Ajo te meson
I thyer te jetosh, te qeshesh
Dhe kur ndjehesh bosh

Pa ty minuti zgjat nje ore
e te dua dhe me fort
Por jo ste prek dot
me shkatrron
Me gjunjezon

Dhe tani un pyes vetem time, a te meritoj?
Pyes prap, a po jetoj apo vetem ekzistoj?

Ref
Kthehu per te fundit here
Ma kthe dimrin tim ne vere
A te merr malli najher
Nkraht e mi te flesh si athere
Kur bota ime kishte vlere

Te ajo dhome ku me le
at moment na vrave ne
Dashuria mbet e shkrete
dhe veten ngushelloj ne kte jete

Neser une do zgjohem prap
i njejt si dje pa ty
ka shum vite qe pres
e di sdo jesh sdo jesh aty

DËRGOI: