Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eleminimi

Eleminimi
 • Emri i Vërtetë:
 • Ermal Doshlani
 • Vendlindja:
 • Tropoje 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 13 Maj 1985
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: hip-hop

Eleminimi është këngëtar i njohur. Emri i tiji vertete eshte Ermal Doshlani, eshte nga Tropoja dhe nje nga antaret kryesore te Bandes Butuesi. Lloji i muzikes qe ben eshte hip-hop dhe rrep, por ai me perpara ka studiuar per mjeksi infermieri.

Në Prill 2005, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Pa Ty", në bashkëpunim me Experti.

Në Prill 2006, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Luje Cike".

Në Maj 2007, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Vetëm Pak". Ai gjithashtu këndon edhe një këngë përshëndetëse me titull "Udha e Shkronjave".

Në Maj 2009, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "E Di".

Në Maj 2009, Eleminimi & White Devil marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Pyetjet Nje Pergjigje Kane".

Në Maj 2008, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Hey".

Në Maj 2013, Eliminimi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Vetem".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i labelit

Banda Butuesi

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0