TEKSTESHQIP

Elhaida Dani
Mijera Vjet
Lyrics

Mijera vjet,sme mjaftojn per nje jete,
Se ne cdo sekond un marr frym dhe jetoj,
Ti ti qe rreh brenda meje te sheh,
Ndjenj qe stine nuk njeh nuk njeh dimer e vere,
Emer jo ste gjej ste pres te shoh,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,
Zemra te ka te shenjt mijera jete per ty ja vlejn,
Ti nje emer mban je shenj e rrall,

Jo ste shoh ne sy por te ndjej je aty,
Ti je pasuri enderr je pakufij,
Nuk me flet me fjale me jep frym me mban gjalle,
Ndjenj qe stine nuk njeh nuk njeh dimer as vere,
Emer jo ste gjej ste pres te shoh ,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,

Zemra te ka te shenjt mijera vjet per ty ja vlejn,
Ti nje emer mban je shenje e rralle,
Jo leshoh nga lart si nje yll i zjarrt,
Drrit qe mbi re buzeqeshur me qesh,
Drrit e ku ska diell ti prap rreze perciell,
Ti ne shpirt me rri perjetesisht dashuri,
Emer jo ste gjej ste pres te shoh,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,

Zemra te ka te shenjt mijera jete per ty ja vlejn,
Ti nje emer mban je shenj e rrall,
Jo ste pres te shoh,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,
Zemra te ka te shenjt mijra jete per ty ja vlejn ,
Ti nje emer mban je shenj e rrall.

DËRGOI: