Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Malaj - Ty Shkoder Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

2x
E kujtoj me mallëngjim,
Çdo rrugicë t'qytetit tim,
Ku e mësova jetën si fëmijë,
Dhe ishim të rinj, me t'vërtetë të rinj

Ref.:
Ty Shkodër ngado që shkoj,
Të kam në zëmër s'të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Ni at' vend kafen me pi...
Tek ty zgjohën babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...

Atje flejnë ëndrrat e mija,
Ku më pret përherë shoqnija,
Në ahengjet familjare,
Ta knojmë këngën qytetare...(2X)

Ref.:
Ty Shkodër ngado që shkoj,
Të kam në zëmër s'të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Ni at' vend kafen me pi...
Tek ty zgjohën babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...
Cover: Burim Emini - Ty Gjilan
Eli Malaj
Publikimi: 28/07/2020
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Izet Rraci
Orkestrimi: Samuel Kodra
Video Produksioni: Elvis Zefi


Eli Malaj - Ty Shkoder
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ty Shkoder".
3. Video është e këngës "Ty Shkoder", por nuk këndohet nga Eli Malaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eli Malaj:


Komente 0