TEKSTESHQIP

Eli Malaj & Agim Gerguri
Zemra Nuk Pret
Lyrics

sdua te jem
vetem nje nat
afer teje o shpirt
nuk m mjafton
as ky weekend
ndoshta as nje vit
sdua te zgjas
vetem nje cast
puthja jon e nxeht
neqofte se je
akull i ftoht
do te shkrihesh krejt

vec dhe pak te jap afat
nese e din ku rri un
shqip po flas mos prit me gjat
nuk ke pse mendon me shum

eshte e vertete
gati cdo fjal
qe ma thua tash per tash
carje nuk kemi
ne te dy
pa u knaq sot pak
mos u vono
se zemra nuk pret
as per nje minut
jam ka ndihem
sikur nje mbret
e skam qef me tlut

DËRGOI:
INFO
Për një atmosferë të shtuar, krijimi muzikor është paraqitur para një audience më të gjerë i përpunuar bukur edhe me klip muzikor, i cili u publikua me datë 21 Tetor 2011. Për këtë këngë ka punuar tekstin Arsim Bunjaku.
Renditja:
Top 200