TEKSTESHQIP

Eli Malaj
Ty Shkoder
Lyrics

2x
E kujtoj me mallëngjim,
Çdo rrugicë t'qytetit tim,
Ku e mësova jetën si fëmijë,
Dhe ishim të rinj, me t'vërtetë të rinj

Ref.:
Ty Shkodër ngado që shkoj,
Të kam në zëmër s'të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Ni kafe ntophan me pi
Tek ty zgjohën babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...

Atje flejnë ëndrrat e mija,
Ku më pret përherë shoqnija,
Në ahengjet familjare,
Ta knojmë këngën qytetare...(2X)

Ref.:
Ty Shkodër ngado që shkoj,
Të kam në zëmër s'të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Ni kafe ntophan me pi
Tek ty zgjohën babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...
INFO
Më datë 28 Korrik 2020, Eli Malaj publikon videoklipin "Ty Shkoder". Orkestrimi i këngës u punua nga Samuel Kodra.