A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  34
  • Origin:
  • Tirana 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Elina Duni is a popular singer of Jazz music. Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fillon studimin e violinës. Gjatë viteve 1986-1991 ajo këndon në Radio Televizion ashtu si dhe në Festivalet e Fëmijëve ndërsa në vitin 1991, shpërngulet në Gjenevë të Zvicrës, bashkë me mamanë e saj; ajo nisi studimet për pianon klasike në Konservatorin e Gjenevës dhe vazhdon studimet e muzikës në shko...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Official

Webiste

SoundCloud

Profile

Add Official

Social Accounts

Partir (2018)

Dallendyshe (2015)

Muza E Zeze (2014)

Matane Malit (2012)

I Kaltër (2010)

Lume Lume (2010)

Baresha (2008)

Lakuriq (2004)


» Add A Song »

Në Tiranë
Mos Ki Frike
Lum Lumi I Lire!
Kur Te Kujtosh
Pamundësi


Translations (33)


Related Artists:

Greta Berati

Era Rusi

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Aurora Ndoj

Zhaku

Habibe Ostreni (Bibe)

Valbona Zhuleku

Orgesa Zaimi

Jeta Faqolli

Blerina Braka


Tags: Elina Duni, Elina Duni Quartet

Elina Duni in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019