A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Do Marr Çiften ➡ I’ll Take My Gun

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Do Marr Çiften

Do marr çiften more do dal për gjah,
jaman shoko, jaman aman.
Do marr çiften moj do dal për gjah,
Jaman shoqe moj o jaman

E çiftenë me gjithë zagar,
jaman shoko more jaman aman.
E çiftenë me gjithë zagar
Jaman shoqe moj o jaman

E çu ngjita sipër në mal
jaman shoko more, jaman aman.
E çu ngjita sipër në mal
Jaman shoqe moj, o jaman

E pashë nja dy more të bukura
Jaman shoko more, jaman aman.
E pashë nja dy moj të bukur o
Jaman shoqe moj, o jaman

E cila të pëlqen mor djalë
jaman shoko more, jaman aman.
E cili të pëlqen o vajzë
Jaman shoqe moj, o jaman

E ajo mes këputura,
jaman shoko more, jaman aman
E ajo më e bukura
jaman shoko more, jaman aman

E ai më i kamuri
Jaman shoqe moj, jaman aman
E ai kuletëmbushuri
Jaman shoqe moj o jaman


I’ll Take My Gun

Three men take their guns and their dogs
and go hunting on the mountain.
On their way they meet three girls.
One asks the other: Which one do you like the most?
The man answers: The one with the tightest belly!

Now let us imagine we’re in modern Albania…
where three women go hunting…
When they meet three men
one asks the other: Which one do you like the most?
The woman answers: Well, the one with the biggest….wallet!

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019