A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Nënockë ➡ Mother

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Nënockë

E kur shkove ç’më le gjallë o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Kur akoma s’nxorra mall o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Tërë shoqet me djep o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Nuk ka shumë por nëntë vjet o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Burri im vate edhe mbetë o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq


Mother

When you went away
and left me here, alive
Mother, didn’t it hurt ?

Our time was fleeing
my heart was waning
Mother, didn’t it hurt ?

All my friends are cradling
Mother, didn’t it hurt ?

Already nine years ago
Mother, didn’t it hurt ?

My man has gone to never return
Mother, didn’t it hurt ?

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019