A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Nënockë ➡ Mutter

 Shqip ➡  Gjermanisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Blendin Ilazi


Nënockë

E kur shkove ç’më le gjallë o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Kur akoma s’nxorra mall o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Tërë shoqet me djep o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Nuk ka shumë por nëntë vjet o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq

Burri im vate edhe mbetë o moj
Nënockë s’të vjen keq
Nënockë s’të moj s’të vjen keq


Mutter

Als Du gingst, ließt Du mich allein zurück
Wie konntest Du nur, Mama
O, wie konntest Du nur

Ich ertrug es nicht mehr, ich vermisse Dich
Wie konntest Du nur, Mama
O, wie konntest Du nur

All meine Freunde mit Wiegen (?)
Wie konntest Du nur, Mama
O, wie konntest Du nur

Es ist gerade erst 9 Jahre her
Wie konntest Du nur, Mama
O, wie konntest Du nur

Mein Mann ging fort und kam nicht wieder
Wie konntest Du nur, Mama.
O, wie konntest Du nur.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019