Elina Duni

S'paske Pas Një Pikë Mëshire ➡ You Had No Pity

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


S'paske Pas Një Pikë Mëshire

S’paske pas’ nji pikë mëshire
qysh pësova un’ ksi soj
xhanëm aman
qysh pësova un ksi soj

S’pres prej teje
fat të mire-e
veç më fol
oh nji herë me gojë
xhanam aman

Pse m’ke mor
kaq mëri e
s’shkohet jeta me inat
xhanëm aman
s’shkohet jeta me inat

Fol me gojë
oh syni i zi
mos ke fryke
se bon mëkat
xhanëm aman

Paske pasë moj
zemrën hekur
qysh durove mori, xhan
xhanëm aman
qysh durove mori, xhan

Jam betu se nuk du tjetër
trandafile n’Elbasan
xhanëm aman
trandafile n’Elbasan


You Had No Pity

You had no pity, my love.
How did this happen?
I’m not expecting anything from you
just talk to me.

Why do you have a grudge against me?
Life can’t be spent in anger.
Talk to me once, black eyed one
don’t be afraid to sin.

You had a heart of stone, my love.
How did you endure all this?
I’ve promised I won’t love another
besides the Rose of Elbasan.

When they told me you were mournful
they would better have killed me.
Even if they take me away from Elbasan
I’ll never give up on this love.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019