A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Vajze E Valeve ➡ Girl Of The Waves

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Vajze E Valeve

Vajzë e valëve
zemra më s’ja mban.
E mbi një gur anës së detit
qan e zeza, qan e mjera, qan e zeza qan.

Pret atë që pret
dhe një dhembje ndjen.
Gjithë bota venë e vijnë
por ai nuk vjen, e mjera, por ai nuk vjen.

Ju të bukur zogj
tek ju kam një shpresë.
Ju që shkoni det e male
dua t’ju pyes, e mjera, dua t’ju pyes.

Mos e patë ju
rron apo nuk rron?
Ndonjë lajm a ndonjë letër
vallë a më kujton, e mjera, vallë a më kujton?


Girl Of The Waves

Girl of the waves
her heart can’t bear it anymore.
On a rock by the sea,
she weeps, poor girl, she weeps.

Waiting for the one
while pain tears her apart.
All come and go
only he doesn’t appear.

“Beautiful birds
my only hope lies in you.
You who fly over land and sea
please listen to my plea.”

“Did you see him
is he dead or alive
is he writing a letter
does he still remember me?”

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019