A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Kjani Trima ➡ Cry Brave Ones

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Kjani Trima

Kjani trima, kjani gjithë me lotë
se iku djavi ç’hë na bënej dritë.
Shkova ga dera jote s’kish njeri
shkova ga udha e krojt e nuk të pash’.

Kërkova gjitoní për gjitoní
e mosnjeri më tha se ti ku je.
Një mnjegul e zëzë më vu në si
më thajti gujntë e më ngrifti dejt.

Një herëzë m’u ngrova në shtëpi
si zog i varfër ç’hë jam pa folje.
Kjani trima, kjani gjithë me lotë
Se iku djavi, ç’hë na bënej dritë.


Cry Brave Ones

Cry brave ones, cry all your tears
the sun that enlightened us is gone.
I went by your home, you were not there.
I went to the well, but I didn’t see you.

I searched the whole neighbourhood
nobody could tell me where you were.
A dark mist came to my eyes
my knees got weak, my blood ran cold.

I went home to warm my soul
but I felt like a homeless bird.
Cry brave ones, cry all your tears
the sun that enlightened us is gone.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019