A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Mine Peza ➡ Mine Peza

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Mine Peza

Ku e kam vajzën, ku e kam djalin?
M’i kanë mbyll në burg të zi.
Farefisin m’a kanë tretur
larg në ishuj n’Itali.

Oh ju morët shpresën time, mos m’i çoni n’Itali.
Jo ata nuk kanë ba krime
për atdhe s’deshën robëni.

Të shkatërrojmë prangat mizore
hidhet nëna si rrufe.
Mitrolozi n’dorë tradhëtare
rrëzoi nënën përmbi dhe.


Mine Peza

Where is my daughter, where is my son?
They have been
locked up in prison,
far away in Italy.

You took away all my hope
they didn’t commit any crime
but only fought for the freedom of their homeland.

Let’s cast off the chains of this cruel occupation
cries the mother.
But the gun in the hand of the treacherous soldier
shoots the mother dead.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019