A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Fellenza ➡ The Partridge

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »


Fellenza

Fërfëlloi fëllënza n’ujë
fëllënza, fëllënza.
Dil prej ujit o mos dalsh kurrë
fëllënza, fëllënza.

Tyve unë ty nuk të ngasë
sall për flokësh unë të përkasë
të të shoh a je e bardhë
a je e amël porsi dardhë.

Fërfëlloi fëllënza n’ujë
fëllënza, fëllënza.
Dil prej ujit o mos dalsh kurrë
fëllënza, fëllënza.

Tyve unë ty nuk të ngasë
sall për dore unë të përkasë
të të shoh a je e zeshkë
a je e butë porsi pjeshkë.

Fërfëlloi fëllënza n’ujë
fëllënza, fëllënza.
Dil prej ujit o mos dalsh kurrë
fëllënza, fëllënza.

Tyve unë ty nuk të ngasë
sall për syni unë të përkasë
të të shoh a je e bukur
a je rrumbullt porsi kumbull.


The Partridge

The partridge rustled by the water
the partridge, the partridge.
Get out of there, o, may you never come out
the partridge, the partridge.

I’m not gonna hurt you
but I’ll reach for your hair
to check and see if you’re pure white
or sweet like a pear.

The partridge rustled by the water
the partridge, the partridge.
Get out of there, o, may you never come out
the partridge, the partridge.

I’m not gonna hurt you
but I’ll reach for your hand
to check and see if you’re grayish
or peach-like soft.

The partridge rustled by the water
the partridge, the partridge.
Get out of there, o, may you never come out
the partridge, the partridge.

I’m not gonna hurt you
but I’ll reach for your eye
to check and see if you’re beautiful
or round like a plum.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019