A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Syte ➡ The Eyes

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Syte

N’kët natë lehtë gjumi s’më merr
vetëm hana m’ban shoqni
Veç për ty i dashtun qaj
Pse s’vjen ma?
S’di ç’ka të baj.

S’më lejnë lotët djalë me t’shikju
Eja eja xhanin me ma qet’su

Sytë për ty i kam të njomë
Si s’ndjen dhimbje hiç për mu?
E ty hanë t’lus me m’dihmu
ta gjejmë djalin që e du.


The Eyes

Sleep don’t come easy tonight
The moon alone keeps me company
I cry for you my lover, I do
Why don’t you come around no more ?
I don’t know what to do.

Can’t see you through these tears
Come, o, come to ease my soul.

My eyes wet with tears for you
don’t you ache for me the least ?
I beg you moon, please help me
find the man, I love so dearly.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019