A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Syte ➡ Augen

 Shqip ➡  Gjermanisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Blëndomatikë


Syte

N’kët natë lehtë gjumi s’më merr
vetëm hana m’ban shoqni
Veç për ty i dashtun qaj
Pse s’vjen ma?
S’di ç’ka të baj.

S’më lejnë lotët djalë me t’shikju
Eja eja xhanin me ma qet’su

Sytë për ty i kam të njomë
Si s’ndjen dhimbje hiç për mu?
E ty hanë t’lus me m’dihmu
ta gjejmë djalin që e du.


Augen

In dieser ruhigen Nacht kann ich nicht schlafen,
nur der Mond gesellt sich zu mir.
Nur für Dich würde ich aufstehen,
wieso kommst Du nicht mehr?
Ich weiß nicht, was ich tun soll.

Die Tränen lassen mich Dich nicht sehen,
komm, komm her, meine Seele zu stillen.

Meine Augen sind deinetwegen nass,
vermisst Du mich denn gar nicht?
Und Dich, Mond, bitte ich, mir zu helfen,
den Jungen, den ich mag, zu finden.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019