Elina Duni

Une Ne Koder, Ti Ne Koder ➡ Me On A Hill, You On A Hill

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Une Ne Koder, Ti Ne Koder

Ani more djalë përpara bajrakut
ani seç mu dogj zemra prej marakut.

Ani more djalë përpara shtëpisë
seç po ti merr era tufat e shamisë.

Ani unë n’at kodër, ti n’kët kodër
ani boll e mirë po veç pak e vogël.

Ani as e vogel, as e madhe
ani porsi dardha rrushëtake
ani porsi molla o rrumbullake.


Me On A Hill, You On A Hill

Oh, my dear boy in front of the flag
oh, my heart’s engolphed in worrisome flames.

Oh, my dear boy in front of the house
your kerchief’s fringes blowing in the wind.

Oh, I’m atop that hill, you’re atop this one
Oh, a nice one it is, just a little small.

Oh, neither small, nor big
Oh, just like a vintage pair
Oh, just like a round apple.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019