A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Kur Te Pashe ➡ And I Saw You

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  2.3 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »


Kur Te Pashe

Kur të pashë moj lulja e bardhë
lulja e bardhë plot me erë
në më dasht’ moj sa t’kam dashtë
nuk më len vetëm n’pranverë.

Hajde moj unë o të du
Besa moj shumë o të du
Dogje veten më fike mu
Hajde më fike mu.

A s’ma fal moj dashuninë
e më thuj se o unë të du
po të lutem o lulja ime
dil në dritare o më t'shikju

Tasht po vjen o muji majit,
Muji majit më gjelbrim.
Zemrën time do ta fali
ty dashnore plot gezim.


And I Saw You

And I saw you white flower
white, scentful flower
and if you ever loved me as much as I did
you won’t leave me alone in the spring.

Yes, I love you
I swear to you, I do
You set yourself on fire, but out you burnt me
Yes you burnt me.

Give me your love
and tell me you love me too
I’m begging you , my flower
come out to the window, so I may see you.

Yes, I love you
I swear to you, I do
You set yourself on fire, but out you burnt me
Yes you burnt me.

And now, the month of May approaches,
the month of May, in full bloom
I shall give you my heart
to you my lover, I happily should.

Yes, I love you
I swear to you, I do
You set yourself on fire, but out you burnt me
Yes you burnt me.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019