Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Mine Peza  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Matane Malit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00

Ku e kam vajzën, ku e kam djalin?
M’i kanë mbyll në burg të zi.
Farefisin m’a kanë tretur
larg në ishuj n’Itali.

Oh ju morët shpresën time, mos m’i çoni n’Itali.
Jo ata nuk kanë ba krime
për atdhe s’deshën robëni.

Të shkatërrojmë prangat mizore
hidhet nëna si rrufe.
Mitrolozi n’dorë tradhëtare
rrëzoi nënën përmbi dhe.


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet