Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Muza E Zeze Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Sa do doja të të kisha dashur
o muza ime e zezë!
Të kisha shtrydhur gjithë lëngun e pamundësisë tonë.
E ta kisha pirë deri në fund të fundeve.

Sa trena, sa qytete do kishin çuditur habinë tonë.
Dashuri e egër e pashmangshme!
Të pirë e të dehur në sytë e njëri-tjetrit.
Veç ne pa le të mbytet bota!

Por jo, vetëm jam nëpër trena pa emër.
Vetëm je, nëpër netë e dashuri të rastit.
Vetëm jemi duke përtypur të shkuarën që vret
dhe të ardhmen pa shpresë.

Në një mjegull ku urrejtja dhe dashuria përpëliten, të shtrëngoj e të mbaj fort,
buzët t’i kafshoj, zemrën të rrëfej
e të shkruaj, të shkruaj, të këndoj....
Të këndoj odët e pashkrueme e këngët e pakëndueme
dhe dashuritë që nuk dashuruan dot!
Elina Duni
Publikimi: 01/12/2014


Elina Duni - Muza E Zeze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muza E Zeze".
3. Video është e këngës "Muza E Zeze", por nuk këndohet nga Elina Duni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:


Komente 0