Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Keshtjella Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Në qiellin tim
aty pas reve
fshihet një kështjellë
pambuk dashurie.

Aty nuk ka heshta, hendeqe dhe pirgje
por veç dritare ku rrezullon buzeqeshja jote
pafund.

Dhe rrotull saj, përmes kaltërsive
fluturojnë mijëra ëndërrime
ushtarë dashurie.

Ata e ruajnë kështjellën
nga hajdutët dhe piratët
nga sunduesit, rrëmbyesit
dhe Don Juanët e flakët.

Në kështjellën time
ti je princ e princeshë
mbret e mbretëreshë.
Elina Duni
Publikimi: 29/06/2014


Elina Duni - Keshtjella
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keshtjella".
3. Video është e këngës "Keshtjella", por nuk këndohet nga Elina Duni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:


Komente 0