Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elira Shala - Engjujt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Asgjé s'mé ka m'betur
gjith qka mé ésht nxi rreth meje
ka m'bet veq korrniza pa fotografi
Té gjitha u tretén
edhe pse un larg jam teje
e kam zemren time m'bushur plot me ty-plot me ty
Refreni -----------pérséritet 2 Her
-Edhe engjujt dot vin dhe dot kérkojn
-Dhe két kéng ty do ta kéndoj
-Té tregoj se ésht nga njé e Huaj
-Qé aq shum ty té don dhe shum po i mungon
II
K'ta sy qé lotuan, e lotojn sa ta kam shpirtin
kérkojn prap takimin s'paku veq njé her
Fjalt qé nuk u shkruan, e vetmija qé me m'byti
U bén kéng e vaji qé jeten po ma merr, po ma merr
Refreni------------pérséritet 2 Her
-Edhe engjujt dot vin dhe dot kérkojn
-Dhe két kéng ty do ta kéndoj
-Té tregoj se ésht nga njé e Huaj
-Qé aq shum ty té don dhe shum po i mungon


Ky tekst u dërgua nga Njazi Hasimi / BaselElira Shala
Publikimi: 24/12/2017
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Elira Shala - Engjujt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjujt".
3. Video është e këngës "Engjujt", por nuk këndohet nga Elira Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elira Shala:


Komente 0