Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elis Nova - Koha E Arte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ne jemi ne kohe, ne kohen e arte
Dashuria shitet me kontrat
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund ta bleje nje fat
Ne televizor ne dite e nate
ku degjoje me shume e kuptoj me pak
o sa mrekulli bota ne korniz
Dhe te pres ti jap fund fantazis
Kur te kem nje fat e nje restorant
Qe ti te mos mendosh qe jam injorant
Sa me shume te kem aq me pak besoj
Se nje dite do te jemi njesoj
Ne jemi ne kohe, ne kohen e arte
Dashuria shitet me kontrat
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund ta bleje nje fat
Ne jemi ne kohe te kemi parate
Dhe te lutemi 7 dite 7
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund te bleje nje fat
Libri me fytyren me mban ne gjet
Tektualisht i gjalle site isha mbret
Dhe te gjithe jetuam ne harmoni
O sa mire sot me qene nje njeri
Po te kisha krahe do rrija ne toke
Se te jesh nje engjell
nuk eshte shume n'mode
Me nje linj muzi fluturoj mbi dhe
Dhe per ty neper balt si mbi re
Ne jemi ne kohe, ne kohen e arte
Dashuria shitet me kontrat
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund te bleje nje fat
Ne jemi ne kohe te kemi parate
Dhe te lutemi 7 dite 7
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund te bleje nje fat
Ooo....
Ne jemi ne kohe, ne kohen e arte
Dashuria shitet me kontrat
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund te bleje nje fat
Ne jemi ne kohe te kemi parate
Dhe te lutemi 7 dite 7
Ne jemi ne loje ne lojen e gjate
Ku secili mund te bleje nje fat
Ne jemi ne kohe, ne kohen e arte
Dashuria shitet me kontrat
Ne jemi ne loje, ne lojen e gjate
Ku secili mund te bleje nje fat

Music & Lyrics by Alban Skenderaj


Ky tekst u dërgua nga DsalbanskenderajElis Nova
Publikimi: 30/03/2012
Festivali: Top Fest 9


Elis Nova - Koha E Arte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Koha E Arte".
3. Video është e këngës "Koha E Arte", por nuk këndohet nga Elis Nova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elis Nova:


Komente 0