TEKSTESHQIP

Elita 5
S'mund Ta Blesh Shpirtin Tim
Lyrics

Ti nje kohe ishe me mua
Bashe ne ndanim çdo gezim
Por papritur, nje dite ike
Dhe harrove ti dashurineÂ…

Tani luan me nje tjeter
Qe ben ashtu si thua ti
E terheq ate per hunde
Se kjo per ty eshte dashuri

(refren)
Ndoshta koha do te t'ndryshoje
Dhe nje dite do t'me erkosh
Por s'mund ta blesh ti shpirtin tim
Dhe gjithe boten po ta mashtrosh

Une te shoh rruges vete
Dhe ti ben sikur s'me sheh
Por nje gje eshte e vertete
Ti harron se kush ishe dje

Mund me tjetrin te zbavitesh
Si me mua qe lozje dikur
Se per ty eshtu eshte jeta
Kur e merr si nje aventure

(refreni)